Lauatennisereketi valimine 👉

Lauatennis on aina enam populaarsust koguv mäng, mida saab mängida nii sise- kui ka välistingimustes. Mängu populaarsemaks muutumisele on väga palju aidanud kaasa ka see, et paljudesse parkidesse on paigaldatud väli lauatennise lauad. Nagu iga huviga võib ka lauatennis tekitada alguses väga palju küsimusi ja seda just mänguvahendite koha pealt. Antud postituses tutvustame teile natukene lähemalt lauatennise mängu ja räägime sellest, kuidas valida endale sobivat lauatennise reketit.

 

Mis mäng on Lauatennis?

 

Lauatennis ehk  ping pong (algselt ka gossima või whiff-whaff) on sportmäng, mida mängitakse lauatennise laual reketi ja väikese tselluloidpalliga (läbimõõt 40 mm)

Tavaliselt on kaks või neli mängijat, kes löövad väikeste reketite abil edasi-tagasi üle laua kergekaalulist palli. Mäng toimub kõva pinnaga laual, mis on jagatud võrguga pooleks. Mängu reeglid on järgmised (va algsel  servimisel): mängijad peavad laskma enda poole mängitud pallil põrkuda ühe korra oma laua küljel ja tagastada see nii, et see põrkaks vähemalt korra vastasküljele. Punkt saadakse, kui mängija ei suuda reeglite kohaselt palli tagastada. Mäng on kiire ja nõuab kiiret reageerimist. 

Lauatennise puhul on tegemist üsna liikuva ja hasarti tekitava mänguga. Mängu käigus on võimalik arendada oma vastupidavust, täpsust, koordinatsiooni, paindlikust ja reageerimiskiirust.

 

Milline on lauatennise reket?

 

Mängijad on varustatud lamineeritud puidust reketiga, mis on ühelt või kahelt küljelt kaetud kummiga, sõltuvalt mängija haardest. Reketi puidust osa, on tavaliselt üks kuni seitse puidukihti, kuigi mõnikord kasutatakse puidu asemel korki, klaaskiudu, süsinikkiudu, alumiiniumkiudu ja Kevlarit. Levinud puiduliikide hulka, millest lauatennise reketeid valmistatakse on balsa, limba ja Jaapanis populaarne küpress või “hinoki”.  

Lauatennise reketitel on tihtipeale pooled erinevat värvi. See ei pruugi alati nii olla (oleneb tootjast), aga üldiselt võimaldab enamikel juhtudel punane pool lauatennise pallil kiiremini edasi liikuda ja must külg annab pallile parema pöörde. 

 

Kuidas valida lauatennise reketit?

 

Lauatennise reketi valimine mängib palju suuremat rolli kui me arvame, sest tegu on väga tähtsa elemendiga kogu mängus. Kui oled juba kogenud mängija, siis on sul lihtsam reketit valida. Sa tead millist tüüpi reketiga on sul mugav mängida ja sa tajud ka erinevate reketite näitajate mõjusid. Algajana on sul reketit palju raskem valida, sest on erinevad näitajad ja numbrid, mida tuleb järgida. 

Reketi valimisel on olulised järgmised kolm näitajat: kiirus, pöörlemine ja kontroll. Võiks arvata, et mida kõrgemad on reketi näitajad, seda lihtsam on sul ka mängida, aga nii see paraku ei ole. 

 

Liikumiskiirus (speed)

 

Hea kiiruse ja väleduse omamine on äärmiselt oluline, et mängija saaks muuta palli suunda. Kiirem pole tingimata kõige parem. Kui reket on liiga kiire, on sul seda raske juhtida. Liikumiskiiruse eesmärk on maksimaalne kiirus ja pöörlemine, vähendades samal ajal raisatud energia hulka. Kiirem reket nõuab vähem jõupingutusi, et pall kiiremini liikuma panna. Kui olete kogenum mängija, võib see anda sulle vajaliku jõu, mida vajad vastase võitmiseks.

 

Paksem kumm = rohkem kiirust

Õhem kumm = vähem kiirust

 

Spin (pöörlemine) 

 

Lauatennises on pöörlemine labaga pallile pöörleva liikumise andmine, mis põhjustab palli suuna muutmist pärast põrget või kontakti vastase reketiga. Palli pöörlemine muudab selle trajektoori ja piirab vastase võimalusi, andes lööjale suure eelise.

 

Paksem kumm = rohkem pöörlemist

Õhem kumm = vähem pöörlemist

 

Kontroll (control)

 

Kontroll tähendab reeglina seda, kui lihtne on palli endale meelepäraseks teha ehk kui lihtne on blokeerimine, servi tagastamine ja palli liigutamine sinna kuhu sa soovid, et see lendaks. Üldiselt näitab praktika, et kontroll on enamasti kiiruse ja pöörde vastand. See tähendab, et mida vähem kiirust ja pöörlemist, seda rohkem on kontrolli. 

 

Paksem kumm = vähem kontrolli

Õhem kumm = rohkem kontrolli

 

Kuna iga inimene on erinev, siis ei pruugi sama tasemega mängijatele samasugused reketid sobida. Sellest tulenevalt on ka meie tootevalikust kahe erineva tootja reketid- Atemi ja Artic.

Atemi suureks plussiks on see, et antud seerias on väga palju erineva tasemega reketeid, mida oskuste arendamisel kasutusele võtta. Articu plussiks aga kohati just see, et valik on väike, kuid konkreetne.

 

Huvitavaid fakte lauatennise kohta

  • Lauatennise sünnimaaks peetakse Jaapanit. 1880. aastail sai mäng tuntuks Suurbritannias ja levis sealt edasi ka mujale maailma. 
  • Olümpiamängude kavva võeti lauatennis alles 1988. aastal Soulis.
  • Maailmas mängitakse lauatennist kõige rohkem Hiinas.

Meie valiku lauatenniselaudu, reketeid ja palle leiad https://yessport.ee/?s=lauatennis&post_type=product

Kiirus Pöörle-mine Kontroll Materjal Svamm Käepide Lisainfo
Atemi HOBBY vineer 1 mm
Atemi 100 Nordic vineerkihtidest 1 mm
Atemi 200 Nordic vineerkihtidest 1,2 mm
Atemi 300 40 50 100 Nordic vineerkihtidest 1,3 mm
Atemi 400 50 50 90 Nordic vineerkihtidest 5,8 mm 1,5 mm anatoomiline käepide TRAINING 1 ITTF approved
Atemi 500 60 60 80 Nordic vineerkihtidest 5,8 mm 1,7 mm (fast) nõgus käepide TRAINING 2 ITTF approved
Atemi 600 80 80 70 Nordic vineerkihtidest 5,8 mm 1,8 mm (fast) anatoomiline käepide TRAINING 3 ITTF approved
Atemi 700 70 80 80 Nordic vineerkihtidest 5,8 mm 1,8 mm nõgus käepide TRAINING 4 ITTF approved
Atemi 800 80 80 70 Nordic vineerkihtidest 5,8 mm 1,8 mm (fast) anatoomiline käepide TRAINING 5 ITTF approved
Atemi 900 90 90 70 Nordic vineerkihtidest 5,8 mm 2 mm (fast) nõgus käepide TRAINING 5 ITTF approved
Atemi 1000 93 92 90 2 mm ALL
Atemi 2000 95 93 87 2,2 mm ALL+
Atemi 3000 97 95 85 2,2 mm OFF+
Atemi 4000 98 98 83 2,2 mm OFF+
Atemi 5000 100 100 80 2,3 mm OFF+

 

ÜLES
POPULAARSED:
OSTUKORV 0
HILJUTI VAADATUD 10
YesSport

Liitu meie uudiskirjaga!

Saa esimesena teada meie tegemistest & headest pakkumistest.