Bassalo – lihtne mäng igas vanuses spordisõpradele

Bassalo ehk Cupball on Saksamaalt pärit lõbus seltskonnamäng, mida saab mängida nii üksi, kahekesi kui ka suure seltskonnaga. Eriti menukas on mäng just koolide seas, sest arendab laste koordinatsiooni, osavust ja täpsust. 

Kuigi igaühel võib kodus olla olemas mõni tops ja pallike, siis Bassalot on lõbusam mängida spetsiaalse varustusega. Taskukohase hinnaga tavakomplekti kuuluvad kaks 25 cm pikkust sporditopsi ning pall. Koolikomplekt sisaldab 30 topsi, 15 palli ja kotti. 

Bassalole mängib kasuks veel fakt, et seda on lihtne hoiustada ning mängida saab sise- ja välitingimustes. Mängimist ei tohiks takistada ka tuuleiil, mis lisab mänguilu. Ei tasu muretseda ka hullult kuumade suveilmade pärast, sest Bassalot saab mängida ka vees.

 

Kuidas Bassalot mängida?

2-palli mäng – perfektne alustavale mängijale

2-palli mäng toimub enamjaolt olemasolevatel võrkpalliväljakutel, kuid mängimiseks pole vaja võrku ega suurt väljakut. Ka mängijate arv on lahtine ning võib olla tiimidel erinev. Mängu eesmärk on püüda tiimis pall topsi vähemalt 3 korda. Viskaja peab seisma püsti ning viskama palli puusast allpool. Kui ta on palli ära visanud, siis peab minema maha ühele põlvele. Kõik ülejäänud mängijad, kes parasjagu ei viska, on samuti ühe põlve peal. Kui pall peaks maha kukkuma, siis hakatakse punkte uuesti nullist lugema. 

Kui tiimisiseselt tundub mäng üksluine, siis saab 3 püüdmise täitumisel mängida ka teise tiimi vastu. Sellisel juhul mängitakse ühe palliga ning kui tiimiliige peaks palli piiridest välja viskama, siis läheb punkt vastastiimile. Samuti saab tiim punkti, kui vastastiimi liige ei suuda palli topsi püüda. 

Mängu raskusastet ja reegleid saab lihtsasti muuta sõltuvalt mängijate vanusest. Näiteks teha kolme viske asemel kaks, et mängijad tunnetuse kätte saaks. Lisaks on loojad mõelnud, et tuju tõstmiseks ja ergutamiseks on võimalik mängijatele anda ka palli kinni püüdmise eest punkte. Peaasi, et mängida oleks lõbus!

 

 

Ülim Bassalo – midagi huvitavat edasijõudnutele

Erinevalt 2-palli mängust on Ülim Bassalo kiirem ja taktikalisem. Mängitakse tavaliselt korvpalliväljakul, olgu see siis õues või toas. Mängijaid on kokku 10, igas tiimis 5, ning igaühel on oma Bassalo tops. Mängu eesmärk on visata pall lõpptsoonis asuvale tiimiliikmele, kes peab palli omakorda kinni püüdma. Lõpptsooni jõudmisel on ees aga vastasvõistkond, kes takistab palli jõudmist püüdjani. Enne püüdjale viskamist peab tiim tegema omakorda kolm viset ning pall ei tohi maha kukkuda ega vastastele minna. Kui näiteks vastastiimi liige püüab esimesel viskel ise palli kinni, siis nad hakkavad omakorda enda lõpptsooni poole viskama, kuid kolme viske asemel peab tiim nüüd vaid kahe viskega püüdjani jõudma. 

Kui mäng jääb viiki, siis tehakse otsustav söödumäng – natuke nagu penaltid. Igal tiimil on 5 katset, et lennutada pall enda tsoonist vastastsooni. Kui vastastsoonimängija püüab palli kinni, saavad hoopis nemad punkti. Söötjad ja püüdjad vahetuvad pärast igat viset.

 

Trikid – kui pole sõpra käepärast

Ei tasu kurvastada, kui pole mängukaaslast – Bassalot on vahva ka üksinda mängida! Mängu loojad on välja mõelnud palju trikke, mida saad üksinda harjutada. Kuna pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis mõnede trikkidega on võimalik tutvuda siin:

 

Bassalo toodetega saad tutvuda Yes Spordi e-poes ja esinduspoes.

ÜLES
POPULAARSED:

OSTUKORV 0

HILJUTI VAADATUD 0

YesSport

Liitu meie uudiskirjaga!

Saa esimesena teada meie tegemistest & headest pakkumistest.