Street Racket soovib muuta reketispordi kõigile kättesaadavaks võimalikult väheste komplikatsioonidega ja seega ka võimalikult väheste reeglitega. Street Racket keskendub pallikontrollile, pikkadele mägnudele ja motoorsete oskuste (eelkõige käe-silma koordinatsiooni) edendamisele ning edukale reketispordile üldiselt. Street Racket on mäng kõigile, sealhulgas algajatele, professionaalidele, noortele, vanadele, naistele, meestele. Street Racketi reeglid tagavad väga sotsiaalse, heatahtliku ja motiveeriva õhkkonna ega välista kedagi! Seetõttu edendab kontseptsioon ka KAASAMIST. See sobib kõikidele mängutasemetele ja vanuserühmadele.
Mida peate Street Racketi mängimiseks teadma?
Servimine ja tagastamine
Palli saab mängida otse käest või pärast ühte põrgatust maapinnal. Seejärel lüüakse palli reketiga esimesest ruudust vastasküljele (üle keskmise tsooni kolmandasse ruutu). Pärast reketilt lahkumist peab pall liikuma ülespoole või horisontaalselt vähemalt korraks (ilma maha kukumata)
Avalöök määratakse loosi teel ja servija saab valida mängu soovitud poole. Seti võitja avab järgmise mängu. Pärast iga mängitud setti vahetatakse pooli.
.
Paiknemine
Mängija võib mängu ajal seista, kus talle meeldib. On ainult üks erand: serveerimisel (iga mängu esimene löök) ei tohi mängija puudutada keskmist osa/keskmist ruutu ega selle joont.
Kehtiv punkt
Kehtivat punkti kirjeldatakse allpool ühe mängu näitena (1 mängija ühe poole kohta). Mängija A üritab skoori lüüa mängija B väljakul ja vastupidi. Kui mängija A mängitud pall satub väljapoole mängija B sihtala/väljakut (ja seega näiteks ka kesktsooni), võidab mängija B punkti..
Mängijad on varustatud lamineeritud puidust reketiga, mis on ühelt või kahelt küljelt kaetud kummiga, sõltuvalt mängija haardest. Reketi puidust osa, on tavaliselt üks kuni seitse puidukihti, kuigi mõnikord kasutatakse puidu asemel korki, klaaskiudu, süsinikkiudu, alumiiniumkiudu ja Kevlarit. Levinud puiduliikide hulka, millest lauatennise reketeid valmistatakse on balsa, limba ja Jaapanis populaarne küpress või “hinoki”.Pall peab põrgatama põrandal / vastase väljakul üks kord (ja ainult üks kord!) enne kui see tagasi mängitakse. Pall saab põrgata vaid korra, kaks järjestikust põrgatust maapinnast põhjustavad vea. Kui pall puudutab sihtala jooni, on pall kehtiv ja mäng jätkub (nagu tennises, lauatennises ja sulgpallis, kuid mitte nagu squashis). Kõigi löökide puhul peab pall pärast kokkupuudet reketiga kõigepealt üles või horisontaalselt liikuma (ei tohi alla lasta). Kui pall liigub suuna muutmisel (kontaktil reketiga) allapoole, antakse punkt vastasele.
Need reeglid tagavad, et mäng muutub kontrollitavamaks ja tegevused edukamaks. Mängija peaks suutma asetada palli nii, nagu ta igal hetkel soovib või nii, nagu olukord nõuab talt tegutsemist. Põhireeglid tagavad, et selleks on piisavalt aega ja et ükski mängija ei saa mängu domineerida (näiteks jõu/jõuga ja kõva löömisega) ning KÕIK saavad mängida.
Punktide kogumine
Löögi võitja saab ühe punkti. Mängija, kes võidab esimesena 11 punkti, võidab seti. Kell 10:10 pikendust ei toimu, iga sett lõpeb 11 punktiga. Tavaliselt mängitakse mängu “parim viiest”, kuni üks mängija on võitnud kolm setti.
MÄRKUS: Street Racket keskendub peamiselt koostööle enne võistlust – gruppides mängides toimub võistlus kui meeskondlik väljakutse. Väljakutse võidab see, kumb meeskond (või üksikmängija või paar) saavutab pikima ralli/kõige rohkem järjestikuseid lööke mis tahes harjutuse jaoks teatud aja jooksul.
Mänguväljak
Tänavareketiväljak koosneb kolmest sama suurusega väljast, mis on paigutatud järjestikku ja mida saab skaleerida (põhisoovitus ja turniiri suurus: 2m ruudu kohta – ühe väljaku üldsuurus 2x6m). Seega kohandub liikumismäng paindlikult iga vaba ruumiga ja kasutab vastavat seadet ideaalselt ära. Väljakuid saab tõesti kasutada kõikjal! Suuremad väljakud tähendavad rohkem ja suuremat liikumist/intensiivsust, väiksemad väljakud treenivad üha enam peenmotoorikat ja pallivaldamist. Iseloomuliku väljaku (koosneb ruutudest) saab joonistada põrandale (näiteks kriidi või värviga) või muul viisil pinnale märkida (näiteks kleeplindi, maalriteibi või spordimarkeritega). Teise võimalusena võib väljaku märgistada ka lamedate esemetega.
Keskmised ruudud asendavad võrku, mis lahutab osapooli enamikul reketispordialadel. See tähendab, et võrgu ostmist, võrgu paigaldamist, hooldust, poste ega auke ei ole vaja. Lihtsalt tõmba väljak ja mängi!
Mängupall
Ametlik Street Racket pall oli spetsiaalselt loodud parimate tulemuste saavutamiseks ning edu ja kiire edu saavutamiseks. Pall on pehme, läbimõõduga ca. 7 cm ja põrkab reketite ja väljakusüsteemiga täpselt õigel viisil. Ametlik Street Racket varustus sobib ideaalselt erinevate mänguvormidega ning seda on intensiivselt arendatud ja testitud tuhandete mängijatega. Muuhulgas ei tohiks Street Racketi pall olla liiga väike ega liiga kerge, nii et ebatasasel maastikul pole liiga raske mängida ega tuul seda liiga palju mõjutada. Samuti on oluline, et pall ei kahjustaks inimesi ega keskkonda ning peab ideaalselt põrkama vastaval reketil! Samuti ei tohiks see niiskust imada, kuna pall muutuks liiga raskeks ja jätaks sise- ja välistingimustes kasutamisel jälgi.
Meie lehelt leiad samuti Street Racket reketeid ja palle https://yessport.ee/toode/reketikomplekt-street-racket/