Ole ise oma keha ja vaimu tervendaja

Tänapäevase nutiajastu valguses pole olnud lihtsam teha vajalikud toimingud kodust lahkumata, alustades toidukulleri tellimisest ja lõpetades veebikohtumistega. See on aga toonud meid olukorda, kus on eriti oluline võtta vastutus oma vaimse ja füüsilise heaolu eest. Käesolevast liikumisaastast inspireerituna saame kõik keskenduda iseenda elukvaliteedi tõstmisele ja olla oma keha ja vaimu tervendajad, et elada täisväärtuslikku elu ja tunda rõõmu liikumise hüvedest elukvaliteedile.

 

Triinu, elektrivõrkude projekteerija, soovib liikumisest tunda maksimaalset naudingut. Seega otsib ta vaheldusrikkaid tegevusi: „Armastan käia õues jalutamas. Vahel jõusaalis, ujulas või rühmatreeningul end proovile panna. Kuid kõige enam meeldib mulle mu kodune varustus.” Triinu südame on võitnud kodus treenimise paindlikkus ja mugavus: saab trenni teha nii varahommikul kui ka hilja õhtul. Lisaks on Youtube pungil täis kavasid, alustades joogast ja kardiost, lõpetades HIIT treeningkavadega – alati leidub midagi huvitavat, mida katsetada. Triinu tunnistab: „Vahel eelistan hoopis tugitoolisporti ning näiteks rallile kohale minek on vahva matk kui ka meelelahutus.”

Oma koduse varustuse on Triinu soetanud, kasutades tööandja poolt pakutavat sporditoetust. Ettevõte on liitunud Stebbyga ning läbi selle leidis Triinu endale Yes Spordi, kust on võimalik kõik spordivahendid soetada mugavalt ühest kohast. „Ma olen Stebby kaudu ostnud väga palju erinevaid liikumist soodustavaid spordi- ja meelelahutusvahendeid: bosu pall, snowtube, indiaka, noolemäng, erinevad pallid, treeninglindid, hantlid, discgolfi kettad. See nimekiri on oluliselt pikem. Lihtsalt kõik ei meenu korraga,” sõnab ta ja lisab, et igal juhul soodustab selline mitmekesisus kodus ja sõpradega väljas aktiivne olema.

 

Triinu sõnul viis Stebby poolt pakutava võimaluse ja Yes Spordi spordivahendite leidmiseni eelkõige juhus ja kiire elutempo. „Mul oli periood, kus ei jõudnudki trenni. Stebby andis teate, et raha aegub peagi ja nii ma siis nuputasin, mida kasulikku ma oma rahaga teha saan. Leidsin Yes Spordi. Kui ma asjadele järele läksin, avastasin ma väga paljude võimalustega poe. Mida iganes sul ka pähe ei tuleks, varustuse leiab ikka sealt,” rõõmustab ta leiu üle. Samuti toob ta välja, et Stebby’st on väga lihtne spordivahendeid tellida: „Minu teada on isegi pakiposti võimalus olemas. Ma eelistan ise oma vahenditele järele minna.”

 

Kuigi peamiselt kasutab Triinu Stebby’st soetatud spordivahendeid ise, siis on ka vahendeid ja tegevusi, mida on lõbusam koos teha – näiteks seltskonnamängud. Sel juhul jagab ta vahendeid ka teistega. Samuti armastab ta käia sõpradega piljardit, bowlingut ja discgolfi mängimas. Kui Triinult uurida, mis inspireerib teda liikuma, siis võtmesõnaks on paindlikkus. „Paindlikkus on oskus, mille järgi võib määratleda inimese vanust. Lapsepõlves oleme me avatud kõigele me ümber. Esiti arglikult ja hiljem juba täie südamega. Ajapikku paindlikkus kipub aga kaduma (palju on siin süüdi valehäbi liikumise ees – „noorte asi“, „ma enam nii ei liigu“ ja harjumused – „telefon ja teler ongi meelelahutus“) ning rauga eas on enamasti inimeste sisse harjunud rada nii ühene, et päevad kipuvad sassi minema.”

Noor naine leiab, et selleks, et paindlikkus ära ei kaoks, tuleb asju teha mitmekesiselt. „Keha, mida ei kasutata, kaotab samuti oma painduvuse ja seda sõna otseses mõttes. Mul on soov elada viisil, mida saab iseloomustada sõnadega „täisväärtuslik elu“. Täna pole ma veel jõudnud tagasi oma tippvormi. Aga karuratta olen hundiratta vastu vahetanud küll,” muigab ta ja lisab, et üks tema unistusi on minna mägedesse matkama: „Sel ei pea olema isegi jäist tippu, aga teadmine, et saan mäe vallutamisega hakkama on juba omaette elamus,” tunnistab Triinu.

 

 

Kõigele eelnevale toetudes on selge, et nii Stebby kui ka Yes Sport muudavad maailma paremaks läbi nende poolt pakutavate toodete ja teenuste. Yes Spordi missiooniks on tuua sporti rohkem rõõmu ja inspireerida inimesi liikuma läbi aktiivse eluviisi ning Stebby soov on Sinu tervist igal sammul toetada. Kui omavahel saab kokku selline kombo nagu Stebby, Yes Sport ja Triinu, siis on see justkui inspiratsiooniks kõigile – kuivõrd oluline on ümbritseda end õigete võimaluste ja inimestega.

Yes Spordi tootevaliku saad tutvuda meie e-poes.

 

ÜLES
POPULAARSED:

OSTUKORV 0

HILJUTI VAADATUD 0

YesSport

Liitu meie uudiskirjaga!

Saa esimesena teada meie tegemistest & headest pakkumistest.